Paauglių ginekologija

Lifeklinikoje Kaune teikiamos paauglių ginekologijos paslaugos.

Savo klinikoje sukūrėme atmosferą, kuri jaunosioms pacientėms būtų jauki, primintų namus, o ne šaltas gydymo įstaigų sienas. Kai vos atvykusi mergaitė gali labiau atsipalaiduoti, pokalbis su gydytoju būna atviresnis ir, žinoma, produktyvesnis.

Deja, dažnai moterys aktyviai pradeda rūpintis savo reprodukcine sveikata tik sulaukusios pilnametystės, susidūrusios su matomais ir jaučiamais sveikatos sutrikimais ar pastojusios.

Bet kuo anksčiau jauna mergina susipažįsta su gydytojo ginekologo kabinetu, tuo mažiau su apsilankymų susijusių baimių ji jaučia.

Keičiantis gyvenimo tempui mergaitės bręsta greičiau, anksčiau pradeda seksualinį gyvenimą, o pokalbis su kvalifikuotu specialistu gali ne tik padėti atpažinti kūno siunčiamus signalus, bet ir apsisaugoti nuo ligų bei nepageidaujamo nėštumo.

Lifeklinika_iconos

Apsilankyti pas gydytoją ginekologą taip pat rekomenduojama pastebėjus kad vystymosi eiga neatitinka merginos amžiaus, tai yra akivaizdžiai per mažas ar per didelis svoris, ūgis, pastebimas netaisyklingas išorinių lytinių organų vystymasis, jei lytinis brendimas prasidėjo mergaitei nesulaukus 8 metų. Bene akivaizdžiausias paskatinimas kreiptis į specialistą – atsiradę nemalonūs pojūčiai, tokie kaip niežulys, skausmas, deginimo jausmas lytinių organų srityje, sutrikęs menstruacijų ciklas, gausios, nemalonaus kvapo išskyros ar net padažnėjęs šlapinimasis.

Pirmojo vizito ginekologo kabinete metu, vyksta išsami konsultacija, specialistas pasakoja apie fiziologinius pokyčius, kuriuos patiria mergaitė, paaiškina, kokius tyrimus galima atlikti ir kokia jų eiga. Apsilankymo metu gali būti atlikti hormoniniai tyrimai, echoskopija, makšties išskyrų tepinėlis / pasėlis – šios procedūros nėra skausmingos, tad baimintis išties nėra dėl ko.

Pabendravusi su gydytoju jaunoji pacientė gali užduoti rūpimus klausimus, kurių nesinori aptarinėti su mama – apsilankymo metu puoselėjamas pasitikėjimas ir atvirumas.

Gydytoja akušerė-ginekologė

Gydytoja akušerė ginekologė

Dr. Gydytoja akušerė-ginekologė Mokslų daktarė

Gydytoja akušerė-ginekologė